تبلیغات
وبلاگ رسمی روستای عبدالرحیم - شهیدیوسف ملا میرزایی را بیشتر بشناسید

شهیدیوسف ملا میرزایی را بیشتر بشناسید

نام :شهید یوسف ملامیرزایی

نام پدر: عبدالله

تاریخ تولد :1343/01/01

تاریخ عروج :1364/12/02

محل شهادت :فاو


تاریخ انقلاب اسلامی پراست از اتفاقات عجیب و غریب، پر است از جانفشانی‌ها، ایثار، دلاورمردی، پایمردی وغیره. تاریخ انقلاب اسلامی پر است از جوانان مومن انقلابی، آنانی که دم مسیحایی حضرت روح الله جانهایشان را زنده و روح تشنه‌شان را سیراب کرد.

جوانانی که حیات و ممات خود را در پیمودن مسیر حق و مبارزه با باطل دیدند و به همین دلیل با دل کندن از تمامی تعلقات خود، رفتند تا مسیری روشن برای آیندگان ترسیم کنند وضمن طنین‌انداز کردن ندای" الله اکبر" در گوش جهانیان، برای همیشه چشم طمع‌ورزان به این مرز پر گوهر را کور سازند.  

شهید "یوسف ملا میرزایی" از آن دست جوانان مومن انقلابی بود که با وجود گذراندن دوره سربازی به دلیل دل در گروه انقلاب اسلامی داشتن، هنگام هجوم ارتش بعث عراق راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و از خود نامی ماندگار برای نسل‌های آینده ایران زمین به یادگار گذاشت. این جوان مومن انقلابی در سال 1343 در شهرقهاوند دیده به جهان گشود و در خانواده‌ای مذهبی رشد کرد.

وی اگرچه به دلیل محرومیت نتوانست در مسیر تحصیل علم گام بردارد اما همچون جوانمردان دیگر این سرزمین، خود را به خصایصی چون تواضع، فروتنی، عشق و علاقه به خانواده، سخاوت و مهربانی زینت کرد.

شهید "یوسف ملا میرزایی" در طول عمر کوتاه اما با برکت خود ضمن حضور در مجالس و فعالیت‌های مذهبی از حضور و مشارکت در برنامه‌های انقلابی نیز غافل نبود. به گونه‌ای که به گفته نزدیکانش وی در تمامی راهپیمایی‌هایی که علیه حکومت پهلوی و منافقان برگزار می‌شد حضور یافته و عکس و اعلامیه‌های امام(ره) را به دست مردم و طرفداران انقلاب می‌رساند.

 این شهید دلاور پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی همانند دیگر دلاور مردان این سرزمین با وجود علاقه بسیاری که به والدین، همسر و سه فرزندش داشت، در کسوت بسیجی و داوطلب دو بار راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شده و سرانجام در عملیات والفجر 8 و در تاریخ 2 بهمن ماه سال 1364 بر اثر اصابت ترکش خمپاره ردای سرخ شهادت را بر تن کرد.

در وصیت نامه این شهید معزز آمده است:

"...  برای من هیچ گونه ناراحت نباشید که من به اهداف مقدس خود خواهم رسید. .... ای جوانان ای شیعیان علی(ع) مبادا پدر و مادر خود را ناراحت کنید و آنها را از خود برنجانید. مبادا کسیاز شما دلشکسته شود. شما باید الگوی جهانیان باشید زیرا که متصل به دریای عظیم وحی و نبوت هستید.

مواظب باشید، مسایل جزئی نباید بین شما را بر هم بزند و باعث کینه و کدورت شود. شاید کسی که امروز هست فردا نباشد. پس قدر یکدیگر را بدانید تا روزی پشیمان نشوید که پشیمانی سودی ندارد.

 آخرین سفارش من به برادران دینی‌ام آن است که جبهه‌های حق علیه باطل را خالی نگذارند و تا نابودی کامل کفر و الحاد در راه خدا مبارزه نمایند".

ایشان دائم الوضو بود و از روی حساب و کتاب حرف می‌زد

موسی مرادی از همرزمان این شهید معزز در گفت‌وگو با تسنیم درباره سابقه دوستی خود با این شهید معزز  اظهار داشت: ما هر دو متولد روستای عبدالرحیم از توابع قهاوند هستیم. به همین دلیل نیز سال 64 با هم به جبهه اعزام شدیم.

وی درباره ویژگی‌های شهید شاخص سال قهاوند در سال 97 بیان کرد: ایشان فردی بسیار موقر و با تقوا بود، هنگام حرف‌زدن که می‌رسید باید از او سوالی می‌کردند تا حرفی بزند. فردی متعهد بود و از کارش نمی‌دزدید.

همرزم شهید ملا میرزایی با اشاره به اینکه این شهید معزز علاقه بسیار زیادی به انقلاب اسلامی و امام(ره) داشتند عنوان کرد: ایشان دائم الوضو بود و از روی حساب و کتاب حرف می‌زد.

وی با بیان ماجرای آخرین دیدار خود با این شهید معزز افزود: روز شهادت ایشان 7 روزی می‌شد که در خط مقدم جبهه فاو می‌جنگیدیم. ساعت 11 صبح به دیدن ایشان رفتم و حالش را جویا شدم. آن روز بسیار خوشحال بود چرا که خواب فرزندانش را دیده بود. پس از اندکی گفت‌وگو درباره وضعیت نیروهای دشمن از هم خداحافظی کردیم. نزدیک ظهر بود که ایشان به سنگر فرماندهی آمد تا برای خود و دیگر همسنگرانش غذا ببرد. در همین لحظه ناگهان خمپاره‌ای در نزدیکی او به زمین اصابت کرده و منفجر شد و ایشان نیز بر اثر اصابت ترکش‌های همین خمپاره به شهادت رسید.


 [ دوشنبه 9 مهر 1397 ] [ 06:17 بعد از ظهر ] [ اسماعیل میرزایی ]