تبلیغات
وبلاگ رسمی روستای عبدالرحیم - پایگاه اورژانس جاده ای در منطقه عبدالرحیم قهاوند دایر می شود

پایگاه اورژانس جاده ای در منطقه عبدالرحیم قهاوند دایر می شود


متاسفانه درطی سال های اخیر با توجه به افزایش وسایل نقلیه در روستاها،استاندارد و عریض نبودن جاده  و ترددهای کثیری که هر روز از خود روستا و شهرها و همچنین ازروستاهای همجوار به شهر همدان صورت می گیرد سالانه شاهد از دست دادن عزیزانی هستیم که گاها" به دلیل عدم امداد رسانی به موقع جان خود را از دست می دهند. 
و متاسفانه یکی از عوامل اصلی در ایجاد اینگونه حوادث در طی چند سال اخیر تردد وسائل نقلیه سنگین اعم از کامیون های حمل آجر بوده که درطی این سال ها  جز آلودگی هوای منطقه ، نابودی اراضی و از بین بردن زیرساخت های جاده و مهمتر از همه شلوغی جاده مواصلاتی روستا چیزی در بر نداشته است لذا با توجه به ضرورت احداث پایگاه اورژانس جاده ایی شورای محترم روستا جناب آقای محرم میرزایی نسب در طی مکاتباتی که با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین وزارت بهداشت و همچنین وزارت راه و شهرسازی  در طی سال های اخیر انجام دادند که منجر به دریافت  مجوز تاسیس این پایگاه  امدادرسانی در محدوده روستای عبدالرحیم شد. 
حبیب معصومی رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی همدان روز یکشنبه با بیان اینکه 54 پایگاه اورژانس در استان همدان فعال است افزود: چهار مرکز در اسدآباد واقع شده که مدیریت آنها به صورت مجزا بوده و زیر نظر علوم پزشکی این استان نیست.
وی بیان کرد: طبق استاندارد باید به ازای هر 50 هزار نفر یک پایگاه اورژانس شهری دایر شود که در این ارتباط استان همدان کمبودی ندارد.
وی گفت: 20 پایگاه اورژانس شهری در این استان وجود دارد که 10 مورد در شهر همدان، 3 پایگاه در ملایر، 2 پایگاه در نهاوند و مابقی شهرستان ها هر کدام یک پایگاه اورژانس شهری دارند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی همدان گفت: میانگین پایگاه های اورژانس جاده ای به ازای هر 40 کیلومتر یک پایگاه است.
معصومی اضافه کرد: در حال حاضر همدان دارای 30 پایگاه امداد جاده ای است و تا پایان برنامه ششم باید هفت پایگاه جدید دایر کند. وی ادامه داد: این پایگاه های اورژانس جاده ای در منطقه عبدالرحیم قهاوند، سد کلان ملایر، حمیل آباد تویسرکان، خط رفت آزاد راه همدان - ساوه، جاده ماهیان -دمق، قنبرجه - رزن و آب مشکین کبودرآهنگ دایر می شود.

[ چهارشنبه 18 بهمن 1396 ] [ 02:12 بعد از ظهر ] [ اسماعیل میرزایی ]