تبلیغات
وبلاگ رسمی روستای عبدالرحیم - خرید تضمینی گندم و جو از کشاورزان بدون سقف خاصی انجام می‌گیرد

خرید تضمینی گندم و جو از کشاورزان بدون سقف خاصی انجام می‌گیرد

گروه اقتصاد: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان در دومین کارگروه خرید تضمینی گندم سال جاری از کسب برتر عملکرد خرید، ساماندهی و انبار گندم و جو خبر داد.

 

به گزارش “فردای همدان”، حسین افشاری اظهار داشت: شهرستان همدان سقف خرید و انبار گندم  و جو  را ۴۱۸ تن اعلام کرد که پس از بررسی های میدانی این سقف برداشته و تولید کشاورز ملاک خرید گندم شد.

وی گفت: شهرستان همدان ۷۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره سازی گندم و جو را داراست که از این میزان ۲۵۰ هزار تن آن استفاده شده و ۵۰۰ هزار تن قابل استفاده در سال جاری است .

این مقام مسئول بیان کرد: سقفی برای خرید گندم از کشاورزان شهرستان نداریم و ملاک اصلی عرضه گندم بوده و شهرستان مکلف به خرید از کشاورز است .

وی ادامه داد : قیمت پایه خرید گندم در سال زراعی جاری ۱۲ هزار و ۷۰۰ ریال و جو ۱۰ هزار و ۲۰ ریال می باشد.

افشاری خاطر نشان کرد: در بازدیدی که قبل از عید همراه با بخشدار مرکزی و شراء داشتیم شاهد اقدام به موقع جهاد کشاورزی شهرستان در مبارزه با سن مادر و پوره سن بودیم که قطعا سال جاری زراعی، گندم و جو شهرستان هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ ارتقا خواهد داشت.

وی خواستار هماهنگی بیشتر اداره غله، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی شد و تصریح کرد: قیمت پایه‌ای خرید گندم و جو دولتی نسبت به قیمت بازار بیشتر بوده و رغبت تحویل به مراکز دولتی است.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان گفت : تعاون روستایی در سال گذشته ۱۲ هزار تن خرید گندم و جو از کشاورزان داشته که ۷ هزار تن از این میزان در مراکز اصلی و دولتی و مابقی در مراکز خصوصی ذخیره شده بود.

سعیدی افزود: سیلو و انبارهایی درشهر همدان، روستاهای امزاجرد و قرخلر در بخش مرکزی و در بخش شرا در روستاهای عبدالرحیم و کوزره برای نگهداری گندم و جو پیش بینی شده است.[ پنجشنبه 27 خرداد 1395 ] [ 10:15 قبل از ظهر ] [ اسماعیل میرزایی ]