تبلیغات
وبلاگ رسمی روستای عبدالرحیم - برگزاری مسابقه بومی محلی به مناسبت هفته سلامت در روستای عبدالرحیم

برگزاری مسابقه بومی محلی به مناسبت هفته سلامت در روستای عبدالرحیم

جشنواره ورزشی بومی  محلی در پنجمین روز هفته سلامت در روستای عبدالرحیم برگزار شد. این برنامه با همكاری آموزش و پرورش شهرستان قهاوند و مركز بهداشت شهرستان همدان در زمین فوتبال روستای عبدالرحیم با حضور رئیس آموزش و پرورش قهاوند، معاونان وی و مسئول بهداشت مدارس مركز بهداشت استان و مسئولان واحدهای مركز بهداشت شهرستان همدان اجرا شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان قهاوند با بیان اهمیت سلامت و توجه ویژه به آن گفت: باید برای رسیدن به سلامت، فعالیت بدنی و مسابقات و بازی‏ های بومی _ محلی را رواج دهیم.

مسئول بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان نیز با تبریك هفته سلامت گفت: یكی از اهداف برگزاری این هفته، اهمیت بیش از پیش به وضع سلامت و شناسایی عواملی كه باعث به خطر افتادن آن میشوند، است.

دكتر ابوالقاسم میرزایی با بیان شعار امسال هفته سلامت، افزود: امروزه مشكل ما بیماریهای واگیردار عفونی نیست؛ بلكه فرهنگ تغذیهای است و ما باید تغذیه سالم را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم که این برنامه با آموزش در مدارس آغاز می‌شود.

وی همچنین به عوامل خطر بروز دیابت شامل كشیدن سیگار، مصرف الكل، چاقی و بیتحركی اشاره كرد.

در این برنامه، مسابقه كلاهپران محلی، طناب‌كشی و اسبسواری توسط دانش‌آموزان و اهالی برگزار شد و مسئولان حاضر در مسابقه دارت شرکت کردند که به برندگان، جوایزی اهدا شد.

 

 

 
[ دوشنبه 17 خرداد 1395 ] [ 08:29 بعد از ظهر ] [ اسماعیل میرزایی ]